Co Vás zajímá

arr3Nově těsnící šňůryNově nabízíme těsnící šňůry do kamen, krbů, dvířek kotlů včetně kvalitního lepidla.... arr3POZOR na individuální komín !!!Jistě jste se v nabídce některých dodavatelů setkali s výrazem individuální komín, nebo jako prodej... arr3U nás skutečně koupíte kvalitní nerezový komínKvalitní nerezový komín musí být vyroben z kvalitní nerezové oceli. Ta zajistí odolnost vůči... arr3Zajímá Vás stavba komínu svépomocí?Komín svépomocí Kdo mi poradí s komínem? Budete stavět komín svépomocí? Víte, jaká úskalí přináší... arr3Odložte si dodání komínu  Chcete využít naši AKČNÍ cenu, ale dodání požadujete déle ? Můžete si dodání odložit. Do...

Nejprodávanější

Zboží v AKCI

akční cena 10 290,0 Kč
akční cena 10 590,0 Kč
akční cena 9 990,0 Kč


POZOR na individuální komín !!!

Jistě jste se v nabídce některých dodavatelů setkali s výrazem individuální komín, nebo jako prodej komínových komponentů.

Jedná se o nesystémové, necertifikované komíny. A co hlavně, komíny nikdy nebyly vyzkoušeny ve zkušebně jako celek.

Dokonce za ně nese veškerou záruku ten, kdo je staví. Dodavatelé těchto komínů Vám neručí za nic.

Tyto komíny poznáte tak, že se jako individuální nazývají a jejich dodavatel Vám nepředloží prohlášení o vlastnostech na celý komín.

V tomto smyslu musí tedy dodavatel provést kompletní zatřídění komínu podle platných technických norem (teplotní a tlaková třída, odolnost proti korozi, vzdálenost od hořlavých materiálů, požární odolnost a pod. - Podrobně ČSN EN 1443).

Naše komíny jsou certifikované jako celý systém a každoročně je společností TZÚS Plzeň (Technický a zkušební ústav) kontrolována výroba našich komínů v naší výrobně.

Prohlášení o vlastnostech E-TRADE zde.

 

Patří PERLIT do komínu? NEPATŘÍ !!!

Nedílnou částí dobře fungujícího komínu je izolační vrstva. Ta zajistí konstantní teplotu vložky a optimální tah. V našich komínech je dánská izolace od fi. ROCKWOOL vyrobená v ČR.

Perlit je izolační materiál, ale pouze v kombinací se směsí. Pokud ho použijete jako izolaci do komínu v sypké podobě, máte problém. Perlit si působením vlhkosti  vznikající v komíně sesedá, tudíž neizoluje.  Jsou i případy, kdy po 2 letech se izolační vrstva v 8m komíně snížila na 50% výšky!! Navíc se komín nedá odvětrávat, protože by se perlit vysypal z vnitřního prostoru komínu pryč.

Komín s perlitem poté hůře táhne (až o 35%), intenzivně se zanáší (až 8x) a snižuje účinnost spotřebiče (až o 30%).

ZVOLTE TEDY KOMÍN S KVALITNÍ IZOLACÍ Z KAMENNÉ VATY.

  

 

MzczO