Co Vás zajímá

arr3Nově těsnící šňůryNově nabízíme těsnící šňůry do kamen, krbů, dvířek kotlů včetně kvalitního lepidla.... arr3POZOR na individuální komín !!!Jistě jste se v nabídce některých dodavatelů setkali s výrazem individuální komín, nebo jako prodej... arr3U nás skutečně koupíte kvalitní nerezový komínKvalitní nerezový komín musí být vyroben z kvalitní nerezové oceli. Ta zajistí odolnost vůči... arr3Zajímá Vás stavba komínu svépomocí?Komín svépomocí Kdo mi poradí s komínem? Budete stavět komín svépomocí? Víte, jaká úskalí přináší... arr3Odložte si dodání komínu  Chcete využít naši AKČNÍ cenu, ale dodání požadujete déle ? Můžete si dodání odložit. Do...

Nejprodávanější

Zboží v AKCI

akční cena 9 990,0 Kč
akční cena 10 290,0 Kč
akční cena 10 590,0 Kč


Proč koupit komín u nás

 

Tvárnice, tvořící pláště našich komínů, jsou nejpřesnější v ČR díky jedinečné a unikátní výrobní technologii. Díky patentovanému tvaru mají naše komíny jako jediné kvalitní, celoobvodové odvětrání.

Tvárnice mají vysokou výrobní přesnost. Nemusíme ji jakkoliv upravovat, třeba broušením.Jsou zkrátka přesné přímo z výroby. Máte tedy již v základní ceně komínu tu nejvyšší přesnost a tudíž zajištěnou pohodlnost a rychlost výstavby. Díky tvárnicím a použitému flexibilnímu tmelu, který se aplikuje na slabou vrstvu, není u našich komínů nutná technologická přestávka. Komín je tedy možné postavit za jeden den.

Komínová tvárnice tvoří vnější ochranný plášť spalinové cesty. Musí být vyrobena z materiálu, který při ohřevu vnitřní komínové vložky zajistí udržení její teploty. Zároveň musí být vytvořena z komponentu, který je teplotně odolný a zajistí optimální povrchovou teplotu komína. Kvalitní výrobní proces zajistí rozměrovou přesnost jednotlivých dílů, která je nutná pro rychlou a přesnou výstavbu komínového tělesa.

Použitý materiál Liapor je velmi lehký granulát vyráběný expandováním přírodního jílu. Svou podstatou se řadí mezi keramické hmoty, které jsou jedním z nejstarších a nejosvědčenějších stavebních materiálů.

Komínová tvárnice porovnání odvětrání v rozích a celoobvodové

 

 


Komínové nadstřešní prstence

Prstenec je vyroben z vysoce hutněného betonu. Jsou plně probarvené v celé hmotě kvalitními pigmenty od významného německého výrobce fi. BAYER.

Sice Vám nenabídneme širokou škálu barev, ale máte zajištěnou barevnou stálost. Natřené prstence opravdu barevné dlouho nevydrží. Každý nátěr se musí časem obnovit.

Pouze na našich prstencích jsou v rozích a kolem středu zámky, které významně zrychlí a zjednoduší stavbu komínu. 

 

Vlastnosti našich prstenců:

Pevnost: 50 MPa  (čím vyšší pevnost, tím nižší nasákavost)

Probarvení v celé hmotě: ANO

Mrazuvzdornost: ANO 50 cyklů

Minimální nasákavost: vodonepropustný beton, nasákavost 3%

Barevná stálost: ANO

Záruka na životnost: 50 let

 

Šamotové vložky

Výrobce šamotových vložek s výrobní tradicí. Největší výrobce keramických vložek ve střední Evropě. Společnost je vybavena moderním výrobním a zkušebním zařízením, které garantuje vysokou stabilní výrobní kvalitu. Výroba v P-D Refractories CZ a.s. probíhá v souladu s certifikátem podle ISO 9001. Používáme pouze vložky s teplotní odolností T600, což je nejvyšší možná teplotní odolnost. Vložky jsou odolné proti kondenzátu a mají velmi nízkou nasákavost (6%). Jsou zkoušeny na teplotní šoky, kdy se vystavují působení teploty až 1000 °C.

 

Izolace

Výchozí surovinou pro použité komínové izolační rohože v našich systémech je produkt od předního evropského dodavatele izolací, fi.ROCKWOOL. Do našich komínových systémů jsou dodávány izolace, které splňují požadavky normy ČSN 734201 na minimální objemovou hmotnost 90 kg/m3, která je zárukou tvarové stálosti izolace. Zároveň je zajištěna požadovaná teplotní odolnost. Izolace je opatřena zářezy pro snadné skružování a jednoduchou aplikaci do tvárnice.

Kondenzační jímka

Jako zakládací prvek vnitřní spalinové cesty používáme kondenzační jímku z vodonepropustného betonu. Nasákavosttohoto dílu je max.3%, což je 2x lepší, než u samotných vložek. Použitá surovina na tento prvek se běžně používá na betonování nádrží na vodu. Jímku navíc opatřujeme speciálním nátěrem, který zajišťuje absolutní odolnost vůči kyselým kondenzátům, které mohu v komínu vznikat. Jímka je vybavena trubičkou pro případný odvod kondenzátu.

Ostatní prvky

Veškeré komínové příslušenství nakupujeme pouze u garantovaných českých výrobců, kteří jsou schopni splnit naše dlouhodobé přísné požadavky na zajištění kvality.

 

 

 

© Komín Levně 2016

 
Naše komíny1 Naše komíny2 Komín Levně sestava

 

YjEzZDY3ZG